MEIST
Avita MTÜ loodi 1998. aastal, eesmärgiga pakkuda teenuseid vaimse tervise valdkonnas. Juhatuse liikmetena on Malle Luik ja Ülle Kuusik Avita MTÜ sünniloost saati oma panuse andnud ühingu tegevusse. Koostööpartneriteks on olnud erinevad kohalikud omavalitsused, kõrgkoolid, ühingud/seltsid, koolid, lasteaiad ja rehabilitatsiooniasutused.
MTÜ Avita tegevus on olnud erinevatel aegadel aktiivsem ja passiivsem, kuid hoogustus taas kui Malle Luik koostöös Teraapia Sinule erakabineti muusikaterapeut Moonika Laanetuga otsustasid 2022. aasta sügisel rajada Tartusse Muusikateraapia Kliiniku. Meiega ühise katuse alla on liitunud uusi professionaalseid spetsialiste, et kliendid saaksid senisest mitmekülgsemaid teenuseid.
Dr. mus.sc. Malle Luik (PhD)
Juhataja
Muusikaterapeut, psühholoog, superviisor-coach, vt. CV
Olen omandanud kaks magistrikraadi (muusikapedagoogika/koorijuhtimine ja psühholoogia) ning kaitsnud muusikateaduste doktorikraadi muusikateraapia erialal, samuti läbinud superviisor-coachi koolituse. Sama järjekorda sisaldab ka minu töökogemus: esmalt töötasin klaveri- ja muusikaõpetajana/koorijuhina, seejärel jätkasin psühholoogina ja muusikaterapeudina erinevates asutustes. Nõnda olen saanud töötada paljude erinevate laste ja täiskasvanutega. Kõige enam on mind köitnud töö vaimse tervise valdkonnas, kus saan ühendada teadmised muusikast ja psühholoogiast.
Reisi- ja õpihuvilisena olen end kirglikult täiendanud paljudes välisriikides. Viimase 10 a. jooksul on minu iga-aastaseks harjumuseks olnud esinemine rahvusvahelistel muusikateraapia konverentsidel. Praegu juhin Muusikateraapia Kliinikut Tartus, õpetan muusikateraapia meetodeid Tartu ja Tallinna Ülikoolis ning superviseerin Eesti muusikaterapeute jt. spetsialiste. Oma suvekodus armastan näpud mulda panna ja sealset loodusrahu nautida laste ning lastelastega.
Moonika Laanetu
Muusikaterapeut ja vibroakustilise teraapia praktik
Olen kuulnud kunagi ütelust, et õnn on reisimise viis - mitte sihtpunkt. Mina olen enda õnnerada käies
jõudnud terapeudi teele olles kutsega muusikaterapeut, vibroakustilise teraapia praktik ja Kochi meetodi
praktik. Teraapiaid pakun erinevate vanuste ja erinevate probleemidega klientidele, et toetada nende vaimset
ja füüsilist toimetulekut. Ettevõtjana oman kahte Teraapia Sinule erakabinetti Setomaal ja Tartus ning teen
koostööd erinevate asutustega.
Kuigi terapauditöö on minu kirg, siis leian aega ka vabatahtlikuks olemisele olles Sotsiaalkindlustusameti
Ohvriabis taastava õiguse vabatahtlik konfliktivahendaja. Vabatahtlikuks olemine annab võimalusi eneseteostuseks ning võimaluse teha midagi rohkemat kogukonna heaks ära. Samas pakub vabatahtlikuna tegutsemine võimalust luua uusi kontakte, omandada kogemusi ning saada uusi teadmisi.
Loomult olen rõõmsameelne, optimistlik ja oskan leida igas olukorras positiivsust. Mulle meeldib lugeda, looduses viibida, tantsida ja perega aega veeta. Armastan väga luulet kuulata ja lugeda ning aeg ajalt ka ise luuletada.
Dr. Lagle Lehes (PhD)
Logopeed ja eripedagoog
Kadri Kriisa
Füsioterapeut ja treener
Heli Arney
Sotsiaaltöö spetsialist
Triin Spitz (MSc)
Psühholoog
Olen omandanud kaks magistrikraadi Tartu ülikoolis -sotsiaalpedagoogika ja psühholoogia.
Minu kirg kuulub just viimasele, kuid kasutan töös psühholoogina ka teadmisi sotsiaalpedagoogi
praktikast. Olen töötanud aastaid erivajadustega inimestega. Eriti köidab mind nende maailmavaate
tundmaõppimine ja võimalus aidata leida viise, kuidas oma elu lihtsamaks muuta. Vabal ajal ratsutan,
tegelen niisama hobusega, jalutan koeraga ja lahendan ristsõnu.
Tuuli Bürkland (MSc)
Füsioterapeut ja ratsutamisterapeut, vt. CV
Tegutsen alates 2006. aastast füsioterapeudist ratsutamisterapeudina Tartumaal. Hobust kaasavat teraapiateenust pakun kodus Kambja vallas, Kaatsi külas, Otsa talus. Olen õppinud füsioteraapiat Tartu Ülikoolis magistritasemel. 2001. aastal kaitsesin bakalaureusetöö pealkirjaga „Ratsutamisteraapia mõju puuetega lastele“ ja 2005. aastal magistritöö „ Ratsutamisteraapia ja tserebraalparalüüsiga laste kehaline võimekus“. 2005.a. kaitsesin ratsutamisteraapia baaskursuse läbimise raames lõputöö „Ratsutamisteraapia ja spastilise dipleegiaga lapse kõnd, liikumine platvormil ning jalaliigeste liikuvusulatus“.
Vabal ajal meeldib olla looduses, kas hobusega metsaradadel, süsta või kanuuga vee peal või matkata jalgsi mägedes. Hea raamat, teater ja/või kontsert on samuti omal kohal.
Ingrid Ojaperv
Psühholoog
Ingrid Ojaperv Olen lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogina, magistrina. Alustasin tööd juba 30 aastat tagasi. Olen töötanud nii sotsiaalse rehabilitatsiooni kui ka tööalase rehabilitatsiooni valdkonnas. Töökogemust on mul nii laste, noorte kui täiskasvanutega. Psühholoogina keskendun meeleolu- ja ärevushäiretele, stressile ja sellega toimetulekule, elumuutustega kohanemisele ning emotsionaalse tasakaalu saavutamisele ja selle hoidmisele. Nõustamistel püüan eelkõige aidata inimesel oma sisemiste ressurssidega paremat kontakti saavutada. Seeläbi toetada kliente nii psūhhohariduse ja eneseregulatsiooni tehnikaid kasutades end hiljem ka ise aitama.
Olen õppinud ka joogaõpetajaks ja tegelen igapäevaselt joogaga. Kogemuslikult võin ise ja oma õpilastega tegelemise tulemusel kinnitada kehatöö suurt positiivset mõju vaimse ja füüsilise tervise parandamisele.
Tiina Perkson
Mänguterapeut ja kogemusnõustaja
Piret Luhamaa
Kogemusnõustaja